Коронавірусна інфекція COVID-19 - це гостра респіраторна вірусна інфекція, що викликаєтья новим коронавірусом SARS-CoV-2.

Новий коронавірус вперше був ідентифікований під час розслідування спалаху в м.Ухань (Китай) у грудні 2019 року. 11 березня ВООЗ охарактеризувала спалах COVID-19 у світі як пандемію.

Джерело інфекції - хвора людина з клінічними проявами інфекції (лихоманка, кашель, задишка та ін.) та людина, яка знаходиться в інкубаційному періоді, який в середньому триває від 2 до 14 днів.

Шляхи передачі вірусу:

  • повітряно-крапельний (при кашлі, чханні, розмові);
  • контактний (через рукостискання і предмети побуду на яких він може існувати протягом певного часу);
  • фекально-оральний (через брудні руки).

Інфекція, яка викликається SARS-CoV-2, може протікати як у легкій формі гострої респіраторної інфекції, яка проявляється симптомами ГРВІ, так і у важкій формі, яка ускладнюється вірусною пневмонією, що може призводити до дихальної недостатності.

У людей сприйнятливість до нового коронавірусу дуже висока. Особливо уразливими групами населення є:

* люди похилого віку;

* діти з ослабленою імунною системою;

* особи, що мають хронічні захворювання (цукровий діабет, хвороби серця, хронічні захворювання дихальної системи).

Коронавірусна інфекція: є чи немає?

Дізнатися свій статус можна за допомогою дослідження методом ІФА.

Що таке ІФА?

Імуноферментний аналіз (ІФА) - це вид лабораторного дослідження, за допомогою якого визначається рівень антитіл, які з‘являються в організмі людини після зустрічі з вірусом.

В крові визначають імуноглобуліни (антитіла) класу М (IgM) та класу G (IgG), які утворюються в організмі у відповідь на проникнення збудника інфекції.

IgM - ранні антитіла, які з’являються при первинній імунній реакції організму на проникнення коронавірусу, вказують на гострий перебіг інфекційного процесу, тобто захворювання протікає в даний час. Починають утворюватися в середньому на 5 день від початку появи симптомів, їх рівень зростає до 14 дня, потім поступово знижується і зникають до моменту виздоровлення.

IgG - виробляються в організмі пізніше, приблизно на 10 день від початку появи симптомів і свідчать про формування імунітету, або про перенесену інфекцію. Наскільки цей імунітет тривалий, наразі невідомо. Термін життя IgG до коронавірусу приблизно від 3 місяців до року за інформацією з різних джерел.

 

Наявність антитіл до COVID-19 дозволяє виявити:

* осіб, які не контактували з вірусом;

* осіб, які на даний момент хворіють;

* осіб в яких формується імунітет.

 

Дослідження на COVID-19 методом ІФА дозволяє виявити стадію інфекційного процесу.

Використання ІФА-тестів для виявлення антитіл до COVID-19 регламентовано наказом МОЗ України від 20.05.2020 р. №1227 «Про затвердження змін до Стандартів медичної допомоги “Коронавірусна хвороба”».

Якщо під час проведеного ІФА-тестування у людини виявляються антитіла до коронавірусу, то необхідно здати дослідження повторно, але вже методом ПЛР, щоб спростувати або підтвердити гострий перебіг хвороби.

ВАЖЛИВО! ПЛР залишається єдиним методом дослідження, який дає підставу для встановлення діагнозу «COVID-19».

Для підтвердження/спростування контакту з коронавірусною інфекцією в лабораторії «ГЕМО МЕДИКА ЛУЦЬК» можна пройти дослідження методом ІФА.

* Антитіла IgM до COVID-19

Ціна дослідження: 500 грн.

Термін виконання: 1 робочий день.

* Антитіла IgG до COVID-19.

Ціна дослідження: 500 грн.

Термін виконання: 1 робочий день.