АФП

АФП - відносять до онкофетальних антигенів. Це асоційовані з пухлинами антигени, характерні в нормі для ембріональних тканин. У дорослому періоді вони виявляються в крові у високих концентраціях лише при різного роду регенеративних процесах, злоякісній або доброякісній проліферації клітин органів, в яких вони синтезуються в ембріона. У дорослих збільшення АФП найчастіше є наслідком хронічних гепатитів (у 30% пацієнтів, збільшення зазвичай менш ніж в 10 разів від нормальних значень, але іноді до 25-кратного збільшення), гепатоцелюлярної карциноми (у 80-90% пацієнтів, звичайно більш ніж у 100 разів вище норми). При злоякісних пухлинах інших органів з метастазами в печінку рівень АФП може підвищуватися до рівня не більше 500 Од / мл, у цих пацієнтів зазвичай значно підвищений рівень РЕА. Таким чином, визначення цих двох онкомаркерів в їх поєднанні допомагає диференціювати первинний рак печінки з метастатичним її ураженням. Підвищення АФП відмічається при наявності пухлин гермінативних клітин (близько 40% пацієнтів).

При проведенні терапії пухлин для виявлення достовірного зниження рівня доцільно проводити визначення АФП 1 раз на місяць.

Показа до призачення:

-моніторинг перебігу захворювання, доклінічна діагностика метастазування і оцінка ефективності проведеної терапії первинної гепатоцелюлярної карциноми, а також злоякісних пухлин яєчок, трофобластичних пухлин, хоріоепітеліоми.

-виявлення метастазування в печінку.

-скринінгові дослідження груп ризику (пацієнтів з цирозом печінки, хронічний HBs-позитивним гепатитом або у пацієнтів з дефіцитом альфа1-антитрипсину).

Другие материалы в этой категории: « Раково-ембріональний антиген СЕА ХГ загальний »