ГоловнаВиди обстеженьОНКОЛОГІЧНА ПАНЕЛЬ

Простат специфічний антиген загальний tPSA

Простат специфічний антиген загальний tPSA

Простат специфічний антиген загальний tPSA - простатспецифічний антиген (ПСА, PSA) - це один з найважливіших діагностичних ознак захворювань передміхурової залози. Він являє собою речовину білкової природи, що виділяється клітинами передміхурової залози. Функція ПСА в нормі полягає в розрідженні сперми після сім'явипорскування. Велика частина ПСА виводиться з організму чоловіка спермою, проте дуже незначна частина його потрапляє в кров, що визначається за допомогою особливих тестів. ПСА може знаходиться в крові як у вільному вигляді, так і в зв'язаному.

Тест на загальний ПСА використовується у двох значеннях:

-для діагностики раку передміхурової залози

-для контролю перебігу раку передміхурової залози

При виконанні тесту загального ПСА рівень його вище 4 нг / мл і нижче 10 нг/мл вважається підозрілим в плані раку простати. У більшості випадків, однак, у чоловіків з таким рівнем ПСА в крові не виявляється рак передміхурової залози. При рівні ПСА (PSA) вище 10 нг/мл вірогідність виявлення раку простати зростає.

Тест на загальний ПСА , що проводиться для контролю перебігу раку передміхурової залози, застосовується для виявлення рецидиву раку після первинного лікування. Наприклад, при повному видаленні передміхурової залози і всіх тканин, уражених метастазами, рівень ПСА (PSA) падає до нуля. Якщо при наступному тесті на ПСА (PSA) він стає позитивним, це означає, що в організмі залишилися тканини, уражені раком.

Інші причини підвищення рівня ПСА :

-аденома передміхурової залози

-похилий вік

-інфекція (простатит)

Крім того, рівень ПСА дуже чутливий до всіляких інструментальних маніпуляціяй у відношенні передміхурової залози: катетеризації сечового міхура, масаж простати, біопсія простати і т.д.