ГоловнаВиди обстеженьОНКОЛОГІЧНА ПАНЕЛЬ

Онкомаркер яйників НЕ4

Онкомаркер яйників НЕ4

НЕ4 - належить до сімейства інгібіторів протеїназ і експресується в нормальному епітелії репродуктивних органів, верхніх дихальних шляхів і підшлункової залози. НЕ4 - кислий глікопротеїн, з чотирма дисульфідними зв'язками і молекулярною масою 25 кДа.
Підвищена продукція НЕ4 виявлена при раку яєчника(РЯ) та ендометрія, рідко - при поширеній формі аденокарциноми легенів. При вивченні численних відомих маркерів РЯ, саме НЕ4 продемонстрував найбільшу чутливість для епітеліального РЯ, особливо на ранній стадії захворювання. Дослідження показали, що рівень НЕ4 підвищений вже на доклінічній стадії РЯ. У той же час при доброякісних гінекологічних захворюваннях, ендометріозі, кістах яєчників підвищення рівня НЕ4 не спостерігалося.

 Чутливість НЕ4 набагато вища, ніж СА125. Наприклад, при специфічності 96% чутливість НЕ4 становить 67%, а СА 125 - 40%. Крім того, показано, що рівень НЕ4 підвищений у приблизно половини пацієнток з РЯ, у яких концентрація СА125 залишалася в нормі.

Таким чином, наявні дані свідчать про те, що поєднане визначення двох маркерів (НЕ4 і СА125) володіє більш точним діагностичним значенням для виявлення епітеліального РЯ, ніж будь-який з маркерів окремо або інші комбінації.

Поєднаний тест важливий як для ранньої діагностики епітеліального РЯ, так і для диференціальної діагностики доброякісних і злоякісних утворень малого таза.

Крім того, HE4 може бути використаний для моніторингу ефективності терапії РЯ. Результати повинні використовуватися обов'язково в поєднанні з іншими клінічними методами, застосовуваними для моніторингу РЯ.

Такі гістологічні типи РЯ, як герміногенні і мукоїдні, рідко експресують HE4. Таким чином, HE4 не може бути рекомендований для моніторингу пацієнток з діагностованими герміногенними і мукоїдними пухлинами яєчників.