Сумарні антитіла до HBsAg (aHBs)

Сумарні антитіла до HBsAg (aHBs) - показник наявності захисного імунітету проти вірусу гепатиту В. Anti-HBs-антитіла з'являються у фазі одужання після гострого гепатиту В, зазвичай через 3 - 4 місяці після елімінації HBsAg (так звана фаза «вікна»). Тривалість фази вікна може варіювати від 1 місяця до 1 року, залежно від стану імунної системи хворого. У цей період «вікна» важливо обстежити пацієнта на anti-HBc IgM.

Anti-HBs-антитіла особливо важливі в забезпеченні імунного захисту проти даного вірусу, тому кількісне визначення анти-HBs-антитіл зазвичай використовують у контролі ефективності імунітету при вакцинації проти гепатиту В. Згодом, титр антитіл знижується аж до невиявлення. Іноді можлива довічна циркуляція anti-HBs-антитіл. Поява анти-HBs на тлі клінічного поліпшення у хворого гепатитом В і зникнення HBsAg є гарним прогностичним ознакою і показником одужання.

При хронічному перебігу гепатиту В можливо паралельне визначення поверхневого антигену і антитіл до нього. Виявлення анти-HBs в гострій фазі гепатиту В паралельно з HBsAg свідчить про несприятливий прогноз захворювання.

Покази до призначення:

-підготовка до вакцинації.

-підтвердження ефективності вакцинації.

-виявлення HBs-антигену.

-клінічна картина вірусного гепатиту, у відсутність маркерів інших вірусних гепатитів та HBs-антигену.

Другие материалы в этой категории: « HBsAg австралійський антиген Антитіла IgM до HbcAg (aHBcM) »