Сумарні антитіла до Treponema pallidum

Сумарні антитіла до Treponema pallidum - показник наявності антитіл класу IgM і IgG, який дозволяє виявити сифіліс на ранній стадії. З усіх застосовуваних методів визначення сифілісу імуноферментний аналіз вважається самим чутливим. Антитіла класу IgM визначаються в крові хворих на сифіліс, починаючи з другого тижня з моменту зараження, антитіла класу IgG - з четвертого тижня.

Визначення антитіл IgM застосовують в ході діагностики вродженого сифілісу. За допомогою визначення IgM у вагітної жінки вдається встановити ступінь ризику передачі хвороби від зараженої матері до дитини. Справа в тому, що ризик передачі інфекції найбільш високий у жінок зі свіжою інфекцією. Оскільки з плином часу кількість антитіл класу IgM істотно знижується, то їх визначення в крові вагітної однозначно вказує на високий ризик зараження дитини. Проводять визначення антитіл IgM і в крові новонароджених, чиї матері заражені Treponema pallidum. Оскільки антитіла IgM не здатні проникати через плаценту, про їх наявність в крові дитини вказує на вроджений сифіліс.

Покази до призначення:

- донорство;

- вагітність і її планування;

- передопераційна підготовка пацієнтів;

- необхідність підтвердження зараження Treponema pallidum, визначеного в ході інших аналізів;

- також аналіз антитіл IgM + IgG до Treponema pallidum доцільно регулярно проводити всім людям, що мають безладні статеві зв'язки.

Другие материалы в этой категории: « Антитіла IgA до Chlamidia Trachomatis Антитіла IgG до Mycoplasma hominis »