ГоловнаВиди обстеженьІМУНОЛОГІЧНІ

Сироватковий імуноглобулін G

Сироватковий імуноглобулін G

Сироватковий імуноглобулін G - кількісно переважний клас сироваткових іммуногпобулінов, основні антитіла, що забезпечують вторинну імунну відповідь.Становлять близько 75-80% всіх імуноглобулінів сироватки крові і 10-20% загального білка сироватки крові. Синтезуються зрілими В-лімфоцитами (плазматичними клітинами). Період напіврозпаду становить близько 23-25 діб.

Близько половини загальної кількості IgG знаходиться в судинному руслі. Приблизно 1/4 частина сироваткових IgG щоденно дифундує через капіляри в интерстиций і приблизно стільки ж надходить назад в кровотік з лімфатичних судин. Антитіла класу IgG грають головну роль в забезпеченні тривалого гуморального імунітету при інфекційних захворюваннях. Це основні антитіла вторинної імунної відповіді на більшість антигенів у людини. Синтез IgG та їх концентрація в сироватці крові зростають при хронічних або зворотніх інфекціях та аутоімунних захворюваннях. IgG беруть участь у нейтралізації бактеріальних токсинів, вони здатні зв'язувати комплемент, можуть діяти як опсонінов, беруть участь в стимуляції фагоцитозу і в антителозависимой клітинної опосередкованої цитотоксичності. Дефіцит IgG послаблює опірність до інфекцій.

Імуноглобуліни класу G мають відносно невелику молекулярну вагу (близько 150 кДа) і тому можуть (єдині з усіх імуноглобулінів) проникати через плаценту від матері до плоду. Таким чином, забезпечується пасивний імунітет новонародженої дитини до деяких інфекційних захворювань. У крові у плода та новонародженого у містяться тільки материнські IgG.

Показання до призначення аналізу:

- рецидивуючі бактеріальні респіраторні інфекції (синусити, пневмонії), а також отити та менінгіти, сепсис.

- інфекційні захворювання.

- хронічні вірусний гепатит і аутоімунний гепатит.

- цироз печінки.

- дифузні захворювання сполучної тканини (ревматоїдний артрит, системний червоний вовчак, дерматоміозит).

- мієломна хвороба.

- ВІЛ-інфекція, СНІД.

- онкопатологія.

- контроль замісної терапії імунодефіцитів імуноглобулінами.